بررسی مدلهای مختلف تلویزیون جی پلاس بررسی مدلهای مختلف تلویزیون جی پلاس

در این مقاله به بررسی آخرین سری از مدل‌های تلویزیون‌های جی پلاس می‌پردازیم. این سری، سری چهارم از تلویزیون‌های جی پلاس و تا امروز آخرین سری مدل‌های این قهرمان تازه نفس می‌باشد. در این سری از مدل‌ها برخی ویژگی‌ها اضافه شده که در ادامه شرح داده خواهد شد تا بتوانید مقایسه تلویزیون جی پلاس با باقی برندها را انجام دهید.

مدل‌های سری جدید تلویزیون‌های جی پلاس

مدل‌های سری چهارم از تلویزیون‌های جی پلاس در اندازه‌های متفاوت از 32 اینچ تا 82 اینچ وارد بازار شده و مشتریان این محصولات بازه‌ی انتخاب وسیع‌تری برای انتخاب نمایشگری با اندازه‌ی دلخواه خود خواهند داشت. برخی از مشتریان در مورد بهترین تلویزیون جی پلاس 65 اینچ، بهترین تلویزیون جی پلاس 55 و یا معایب تلویزیون جی پلاس 65 اینچ سوال می‌کنند که در این راهنما سعی شد به این سوالات پاسخ دقیق ارائه شود.
مدل‌های تلویزیون‌های جدید جی پلاس بدین شرح است:

 • GTV-32KD412N

 • GTV-32KD612N

 • GTV-40KH612N

 • GTV-43KH412N

 • GTV-43KH612N

 • GTV-50KH512N

 • GTV-50KU722S

 • GTV-55KE821S

 • GTV-55KU922S

 • GTV-65KE821S

 • GTV-65KU721S

 • GTV-75KE821S

 • GTV-75KE921S

 • GTV-82KE821S

 • GTV-75LQ921S

 • GTV-82LQ921S

 • GTV-82LU921S

پنل QLED  تلویزیون‌های جی پلاس

پنل‌های QLED (Quantum dot Light Emitting Diode) به کار رفته در برخی مد‌ل‌های تلویزیون‌های جدید جی پلاس باعث شده کیفیت تصویر این نمایشگرها تا حد زیادی بالاتر باشد و به موجب آن میلیاردها رنگ خالص و غنی را نمایش می‌دهد و تقریبا بهترین تلویزیون جی پلاس از این نوع است. تفاوت پنل تلویزیون‌های QLED در مقایسه با تلویزیون‌های LED این است که رنگ نور پس زمینه‌ی LEDها سفید است ولی نور پس زمینه‌ی QLEDها نور آبی رنگ است. در این نوع تلویزیون‌ها ذرات کوانتوم دات در اندازه‌ی نانو وجود دارد و هنگام تابش نور، رنگ قرمز و سبز را می‌سازد. با توجه به اینکه نور آبی نیز از طریق بکلایت دستگاه ساخته می‌شود و در نهایت از ترکیب این رنگ‌ها رنگ سفید و رنگ‌هایی غنی و با کیفیت ساخته خواهد شد. پشتیبانی از طیف رنگی میلیاردی (Billion Rich Colors) ویژگی دیگر تلویزیون‌های جدید جی پلاس است.

 

 

رزولوشن تلویزیون‌های جدید جی پلاس

رزولوشن تلویزیون‌های جدید جی پلاس

رزولوشن در واقع تعداد پیکسل‌های موجود در صفحه نمایش تلویزیون است و با توجه به استاندارد بازه‌های رزولوشن چنانچه در صفحه نمایش 720*1280 پیکسل وجود داشته باشد، رزولوشن تلویزیون در بازه‌ی HD قرار می‌گیرد. در صورت وجود 1080*1920 پیکسل در صفحه نمایش تصویر واضح‌تر و در بازه‌ی Full HD قرار خواهد گرفت. تلویزیون‌های UHD یا همان 4K در بحث نمایشگرها تعداد 2160*3840 پیکسل دارند. این بازه رزولوشن بالاترین بازه در تلویزیون‌های جی پلاس است و تقریبا در بیشتر برندها این بازه بالاترین بازه است. البته تلویزیون‌های محدودتری با بازه‌ی 5K و یا 8K نیز از سوی برخی برندها در دنیا ارائه شده است.

تلویزیون‌های سری آخر جی پلاس نیز در رزولوشن‌های HD، FHD و UHD ارائه شده است و مشتریان این محصولات می‌توانند راحت‌تر تلویزیونی با رزولوشن مد نظر خود را تهیه کنند. تلویزیون‌هایی با رزولوشن HD در اندازه‌ی 32 اینچ و باقی رزولوشن‌ها در اندازه‌های متفاوت دیگری ارائه شده است. 

آنالیز تصویری HDR تلویزیون‌های GPlus

تلویزیون‌هایی با قابلیت HDR (High Dynamic Range) این امکان را دارند که محتوایی که به شکل HDR تصویر برداری شده است را نمایش دهند. در این نوع تصاویر جزئیات به شکل واضح‌تری پخش می‌شود و بخش‌های از دست رفته‌ی تصویر بازیابی شده و تصویر بهتر و با کیفیت بسیار بالاتر خلق می‌شود. از طریق قابلیت HDR، میزان کنتراست و بازه‌ی نمایش رنگ‌ها و تعداد رنگ‌های قابل نمایش در تلویزیون افزایش می‌یابد. همچنین تلویزیون‌هایی با این قابلیت برای تصاویری که به شکل HDR تصویر برداری شده، فیلتر HDR در نظر گرفته و تصاویر را به شکل بهتر و متمایزتری پخش خواهند کرد.

طراحی متفاوت و قاب باریک تلویزیون‌های جی پلاس

تلویزیون‌های جدید جی پلاس همانند سری‌های قبلی از نظر ظاهری در مدل‌های متفاوتی ارائه شده است. از نظر طراحی قاب، پایه و رنگ شما می‌توانید از این میان دستگاهی مطابق سلیقه‌ی خود انتخاب نمایید. این تلویزیون‌ها در رنگ‌های مشکی، سرمه‌ای و سیلور عرضه شده و از نظر نوع پایه، در برخی مدل‌ها پایه‌ها در مرکز و در برخی مدل‌ها پایه‌ها در کناره‌ها قرار دارد.

طراحی متفاوت و قاب باریک تلویزیون‌های جی پلاس


پنل‌های A+ تلویزیون‌های جی پلاس

پنل‌های A+ در تلویزیون‌های   GPlus به این معنی است که درصد خطا و میزان پیکسل‌های معیوب این نمایشگرها از بدو تولید تقریبا صفر است. در واقع این نوع پنل‌های نمایشگر بالاترین و بهترین کیفیت تصویر را دارد. گاهی مشاهده می‌شود برخی تلویزیون‌ها دارای پیکسل‌هایی معیوب هستند و پدیده‌ی پیکسل سوختگی و یا پیکسل روشن در نمایشگر اتفاق افتاده است، اما تلویزیون‌های جی پلاس با پنل A+ طبق استاندارد کمترین میزان مشکلات پیکسلی را خواهد داشت.

سیستم عامل تلویزیون‌های جدید جی پلاس

سیستم عامل تلویزیون‌های سری جدید جی پلاس اندروید نسخه‌ی 9 است. با توجه به اینکه نسخه‌ی اندروید تلویزیون‌های جی پلاس سری‌های قبل 4.4 و 6 بود این پیشرفت نسخه‌ی سیستم عامل اهمیت زیادی در رشد تلویزیون‌های GPlus داشته است. این سیستم عامل امکان استفاده از برنامه‌ها و دسترسی‌های بیشتر را فراهم می‌کند.

 آخرین مدل تلویزیون جی پلاس

 

امکان اتصال موبایل اندروید و Apple به تلویزیون GPlus

امکان اتصال موبایل به تلویزیون‌های هوشمند جی پلاس در برخی مدل‌ها بدون استفاده از برنامه و در برخی با استفاده از برنامه‌ی E Share وجود دارد. در نظر داشته باشید برای استفاده از این برنامه لازم است تلویزیون و موبایل هر دو به یک مودم متصل شده و یا گزینه هات اسپات موبایل مورد استفاده روشن شده و تلویزیون به آن متصل شود.

از طریق برنامه‌ی E Share ، مانیتور کردن صفحه‌ی موبایل بر روی تلویزیون و یا اشتراک گذاری محتوای گوشی بر روی تلویزیون، کنترل کردن تلویزیون از طریق موس پد و کلیدهای برنامه در موبایل و میرورینگ معکوس (نمایش صفحه‌ی تلویزیون) بر روی موبایل امکان پذیر است.

انتقال صدا از طریق بلوتوث به دستگاه‌های صوتی

تلویزیون‌های جدید جی پلاس مجهز به خروجی و انتقال صدا از طریق بلوتوث بوده و به وسیله‌ی این ویژگی می‌توانید صدای تلویزیون را به هدفون بلوتوث و یا اسپیکر بلوتوث انتقال دهید.

قابلیت جابجایی زمان یا Time Shift در تلویزیون‌های جی پلاس

با قابلیت Time Shift می‌توانید دقایقی قبل از برنامه‌ی در حال پخش را مشاهده کنید و لحظات مهم برنامه مورد علاقه‌ی خود را از دست ندهید. این ویژگی به این شکل عمل می‌کند که همواره دقایقی قبل از برنامه در حال پخش را ذخیره می‌کند و در صورتی که بخواهید می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

امکان ضبط بر روی حافظه‌ی خارجی در تلویزیون‌های GPlus

تلویزیون‌های جی پلاس قابلیت ضبط برنامه بر روی حافظه‌ی خارجی را دارند و شما می‌توانید برنامه‌ی در حال پخش از ورودی آنتن تلویزیون را بر روی هارد خارجی و یا فلش ضبط کنید و زمانی دیگر آن را پخش کرده و تماشا کنید.  

امکان ضبط بر روی حافظه‌ی خارجی

کنترل لوازم صوتی جانبی از طریق کنترل تلویزیون (CEC)

یکی از قابلیت‌های بسیار مهم دیگر در تلویزیون‌های جی پلاس قابلیت CEC است که در برخی برندها با نام سیمپلینک عنوان می‌شود. با این قابلیت می‌توان دستگاه جانبی متصل به تلویزیون همانند سینمای خانگی را روشن و خاموش کرد و یا صدای دستگاه جانبی را به این وسیله کنترل نمود. بسیاری از مشتریان قصد دارند زمانی که صدای تلویزیون را به سینمای خانگی انتقال می‌دهند، بتوانند با کنترل تلویزیون دستگاه جانبی را روشن و خاموش کنند و یا صدای آن را با کنترل تلویزیون تغییر دهند؛ این ویژگی دقیقا این امکان را فراهم می‌کند.

خروجی صدای دیجیتال در تلویزیون‌های جی پلاس

ممکن است میزان صدای تلویزیون جی پلاس برای شما مناسب نباشد و بخواهید از طریقی میزان صدای تلویزیون را افزایش دهید. برای افزایش صدای تلویزیونی که ممکن است بلندگوهای ضعیفی داشته باشد، روشی که می‌توانید مورد استفاده قرار دهید، انتقال صدای تلویزیون از طریق پورت Optical و HDMI ARC به یک سیستم صوتی می‌باشد. در صورتی که دستگاه جانبی (سینما خانگی، ساندبار و یا سیستم صوتی) شما نیز یکی از این پورت‌ها را داشته باشد، امکان انتقال صدا به دستگاه جانبی وجود خواهد داشت.

قابلیت کنترل تطبیقی صدا در تلویزیون‌های جی پلاس

قابلیت کنترل تطبیقی صدا در تلویزیون‌های جی پلاس

 

قابلیت ASC (Adaptive Sound Control) کنترل تطبیقی صدا که در برخی تلویزیون‌های جی پلاس وجود دارد، محتوای در حال پخش را در همان لحظه تجزیه و تحلیل کرده و زمان پخش دیالوگ، با تنظیم خودکار صدا، دیالوگ را با شفافیت بیشتری پخش می‌کند. همچنین زمانی که دستگاه صدای هیجانی تشخیص دهد، صدای بم را افزایش داده و به این شکل تاثیر صدا را بالا می‌برد.

 

جهت انجام مشاوره خرید با ما در تماس باشید

09122076010    -    05433212178