بهترین  زمان سروس  کولر بهترین زمان سروس کولر

 

 

چطور بهترین زمان سرویس کولر گازی را متوجه شویم ؟

اگر شما به خوبی نمی توانید بهترین زمان سرویس کولر گازی را تشخیص دهید باید به متخصصین حرفه ای بسپارید. اینکه اطلاعات کاملی از بهترین زمان سرویس کردن داشته باشید بسیار مهم است. حتی اگر شما کولر گازی تان مشکلی ندارد بهتر است که سالی یک بار آن را سرویس کنید. در این صورت اطمینان پیدا می ‌کنید که عملکرد کولر گازی به بهترین نحو ممکن انجام می ‌شود.

 

 

علائم نیاز به سرویس کولر گازی عبارتند از:

برخی از نشانه‌های کولر گازی به معنی این است که دستگاه به سرویس کردن نیاز دارد؛ البته بسیاری از مشکلات با ریست کردن کولر گازی رفع می شوند. با این حال در برخی از موارد مشکلاتی برای کولر گازی ایجاد می‌شود که تنها راه حل آن سرویس کردن است.

1- اگر شما سال ‌های زیادی از کولر گازی خود استفاده می کنید، باید بدانید که برخی از قطعات کولر گازی فرسوده شده است و کارایی اولیه را از خود نشان نمی ‌دهند. به همین دلیل اگر می خواهید سلامت کولر گازی خود را افزایش دهید باید به سرویس آن اهمیت دهید.

در صورتی که مبدل حرارتی کولر گازی ترک بخورد، آسیب زیادی به دستگاه وارد می ‌شود. تعمیر و نگهداری از کولر گازی در زمان مناسب مشکلات زیادی را حل می‌ کند. برای اینکه شما اطمینان خاطر پیدا کنید کولر گازی تان به سرویس نیاز دارد، باید به دنبال علامت هایی باشید که نشان می دهند قطعات کولر گازی به خوبی کار نمی کنند.

2- اگر سر و صدا کولر گازی بیش از اندازه بود ، احتمالاً فیلترهای کولر گازی مسدود شده اند. باید گرد و غبار درون کولر گازی را با استفاده از جاروبرقی تمیز کنید. اگر باز هم صدای زیادی از کولر گازی به گوشتان می‌رسید، باید نسبت به عیب یابی یک مشکل مکانیکی درون دستگاه اقدام شود.

 

 

3- اگر بازه زمانی زیادی طول می‌ کشد که کولر گازی فضا را خنک کند، باید بدانید که سطح گاز خنک کننده کولر گازی بسیار پایین است. اگر کولر گازی کمتر از ۳ کیلوگرم مواد سرد کننده وجود داشته باشد، به خدمات مربوط به سرویس کولر گازی نیاز ندارید. اگر کولر گازی مقدار بیشتری از سه کیلوگرم سرد کننده داشته باشد باید برای سرویس سالانه اقدام کنید. مبرد 3 کیلوگرم خنک کننده به صورت سالانه به سرویس و نگهداری نیاز دارد. مبرد ۳۰ کیلوگرم به سرویس ۶ ماهه نیاز پیدا می کند. همچنین مبرد ۳۰۰ کیلوگرم باید سرویس سه ماهه داشته باشد.

4- در صورتی که هزینه قبض برق شما بسیار بالا می باشد، به این معناست که کولر گازی به درستی نصب نشده و نیاز هست که مکان نصب آن یک بار دیگر مورد بررسی قرار بگیرد. 

 

5- اگر با مشکلاتی از قبیل آب دادن کولر گازی، خنک نکردن، خروج باد گرم، خاموش و روشن شدن، سوختن کمپرسور کولر گازی و  … روبه رو هستید، باید برای سرویس کولر گازی اقدام کنید.

                                                                                                                                                                                                                                               

هزینه تعمیرات کولر گازی در سال 1402 | لیست قیمت تعمیر کولر گازی - سرویس برتر    

 

 

 

 

 

هزینه سرویس کولر گازی چقدر است؟

 

 

هزینه سرویس کولر گازی به عوامل متفاوتی بستگی دارد. در برخی از مواقع دستگاه فقط به یک سرویس شدن نیاز دارد؛ اما در برخی از موارد سرویس کار برای سرویس دستگاه در محل حضور پیدا می کند و با بررسی های بیشتر متوجه می شود که شرایط دستگاه به گونه‌ای است که باید برخی از قطعات را تعمیر و یا تعویض کند. در این صورت هزینه ‌های نهایی بیشتر از هزینه اعلام شده برای سرویس خواهد بود. در این مرکز سرویس کولر گازی بر اساس نرخ مصوب اتحادیه سرویس کولر گازی انجام می شود. برخی از عوامل تاثیرگذار روی قیمت سرویس کولر گازی عبارت است از:

1نوع سرویس کولر گازی یکی دیگر از مواردی می باشد که روی قیمت تاثیر دارد.

2- نرخ اتحادیه کولر گازی یکی از مهمترین عواملی است که روی هزینه تاثیرگذار است.

3- هزینه ایاب و ذهاب یکی دیگر از مواردی است که بر قیمت نهایی سرویس کولر گازی تاثیر دارد.

4- قیمت شارژ هر یک از انواع گاز کولر گازی با یکدیگر فرق می‌ کند. اگر کولر گازی به شارژ گاز نیاز داشته باشد باید سرویس کار هزینه نوع گاز را مد نظر قرار دهد و سپس هزینه را اعلام نماید.

 

مزیت های سرویس به موقع کولر گازی

اگر مشتریان بر اساس زمانبندی دقیق سرویس کولر گازی را انجام دهند، مزیت‌ های زیادی دریافت می کنند. برخی از مزیت های سرویس دوره ای در بهترین بازه زمانی عبارت است از:

1- سیستم گرمایشی و سرمایشی کولر گازی بهترین بازده را خواهد داشت.

2- عملکرد بهتر و بهره‌ وری بیشتر از مهمترین مزیت های سرویس دوره ای به شمار می‌ روند.

3- اگر سرویس کولر گازی در بازه زمانی مشخص انجام شود، از هزینه‌ های اضافی مانند هزینه تعمیر قطعات جلوگیری خواهد شد.

4- مشکلات کولر گازی کمتر خواهد شد.

بر همین اساس مزیت های سرویس های دوره ای کولر گازی موجب می شوند که بسیاری از مشتریان هر سال یک بار در جهت سرویس دستگاه خود اقدام کنند.