بهترین درجه برای کولر گازی در تابستان و زمستان استان سیستان و بلوچستان بهترین درجه برای کولر گازی در تابستان و زمستان استان سیستان و بلوچستان

 

 

 

 

 

برای مردم محترم استان سیستان و بلوچستان مطالبی جهت تنظیم بهترین دمای کولر گازی در تابستان و زمستان همراه با چند نکته درباره‌ی صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش قبض برق آورده شده است.

خانه‌ای که خیلی گرم یا خیلی سرد باشد، مطلوب نیست. دمای مناسب بخش مهمی از محیط خانه است؛ اما چگونه کولر گازی را تنظیم کنیم تا خانه مکانی عالی و آرامش‌بخش در زمستان و تابستان باشد؟

 

 

در ادامه با نماتهویه همراه باشید

 

تنظیم بهترین درجه کولر گازی و اسپلیت در تابستان استان سیستان و بلوچستان 

دمای ایدئال برای خانه در تابستان تا حد زیادی به ترجیح افراد بستگی دارد. برخی دمای گرم دوست دارند؛ در‌حالی‌که برخی دیگر ترجیح می‌دهند دما واقعاً کم و خنک باشد. با افزایش دما، بسیاری از افراد به این نتیجه می‌رسند که پنکه محیط را خنک نمی‌کند و کولر گازی بهترین راه برای خنک‌کردن خانه است.

بهتر است تنها زمانی از کولر گازی استفاده کنید که دما از ۲۶ درجه فراتر رود و ترموستات را بیش از ۵ تا ۶ درجه کمتر از دمای بیرون تنظیم کنید. تنظیمات ایدئال ترموستات در تابستان بین ۲۰ تا ۲۵ درجه است. در موج گرما، بهتر است آن را در دمای حدود ۲۶ تا ۲۷ درجه تنظیم کنید.

 

 

 

تنظیم بهترین درجه‌ی کولر گازی در زمستان

 

کولر گازی با قابلیت چرخه‌ی معکوس (Reverse Cycle) خانه شما را در زمستان گرم و در تابستان خنک می‌کند. اگرچه واقعاً نمی‌توانید از این مدل‌ها به‌عنوان جایگزینی برای شوفاژ در تمام شرایط استفاده کنید، اگر دما خیلی کم نباشد، می‌توانند گرمای کافی برای حفظ سطح خاصی از آسایش گرمایی تولید کنند. بنابراین، در هوای سرد توصیه می‌کنیم ترموستات خود را روی دمای ۱۹ تا ۲۱ درجه تنظیم کنید.

 

 

آیا باید دمای کولر گازی باید در طول روز و شب در شهر زاهدان یکسان باشد؟

به‌طور‌کلی، دمای شب در شهر زاهدان  سردتر از دمای روز است؛ بنابراین، باید تنظیمات ترموستات خود را با‌توجه‌به زمان روز یا شب تنظیم کنید. با‌این‌حال، خوابیدن با کولر روشن همیشه توصیه نمی‌شود.

 

 

اگر کولر گازی را روی دمای نامناسب تنظیم کنید، چه ریسک‌هایی دارد؟

هزینه‌ی زیاد قبض برق

هرچه بخواهید هوای خانه سردتر باشد، ترموستات را باید در دمای کمتر تنظیم کنید و در‌نهایت پول بیشتری برای قبض برق خواهید پرداخت. با افزایش دما از ۲۲ به ۲۶ درجه، می‌توانید مصرف انرژی خود را به نصف کاهش دهید و بر این اساس در هزینه صرفه‌جویی کنید.

فراموش نکنید که در استان ما وضعیت جوی و خانه های متفاوت است و عواملی مانند اندازه اتاق، عایق‌بندی، قرارگرفتن درمعرض نور خورشید و میزان رطوبت نیز می‌توانند بر دمای ایدئال برای کولرهای گازی در هر شهر  تاثیر بگذارند

 

خطر شوک حرارتی

اگر بدن شما به‌طور ناگهانی درمعرض اختلاف دمای زیاد قرار گیرد، درمعرض شوک حرارتی (Thermal Shock) قرار خواهید گرفت. به‌همین‌دلیل، بهتر است تفاوت زیادی بین دمای داخل خانه و دمای بیرون وجود نداشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم که اختلاف را در ۶ درجه نگه دارید؛ اگرچه برخی از متخصصان بر این عقیده‌اند که حداکثر اختلاف ۸ درجه درست است.

 

 

آیا کولر گازی برای کیفیت خواب خطر دارد؟

بسته به گرمای هوا در تابستانهای استان سیستان و بلوچستان روشن نگه‌داشتن کولر در اتاق در شب می‌تواند به شما کمک کند خنک بمانید و راحت‌تر به خواب بروید. با‌این‌حال، قبل از اینکه شب را با اسپلیت بگذرانید، مطمئن شوید که دستگاه شما روی دمای مناسب تنظیم شده است و هوا مستقیماً به‌سمت شما نمی‌وزد.

در‌واقع، اگر این نکات رعایت نشود، سلامتی شما تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد. برای مثال، در دمای بسیار کم ممکن است گلو درد بگیرید و سرما بخورید. علاوه‌بر تنظیمات ترموستات، معیار دیگری که باید در نظر بگیرید، این است که کولر شما چقدر پرسروصدا است. به این نکته هنگام  خرید کولر گازی  باید توجه کنید؛ زیرا کولر پرسروصدا باعث می‌شود راحت نخوابید.

 

 

نکته ای مهم درباره استفاده از کولر گازی در استان سیستان و بلوچستان

1_ سرویس کولر گازی:

در شهرهای مثثل زابل با توجه به طوفان شن و گرد و خاک زیاد  تعمیر صحیح و پاک‌سازی نه‌تنها عملکرد و طول عمر کولر گازی شما را بهبود می‌بخشد؛ بلکه به شما اجازه می‌دهد هوای سالم‌تری تنفس کنید. اگر می‌خواهید از خطرهای احتمالی مربوط به سلامتی اجتناب کنید و آسیب کولر خود را کاهش دهید، تعمیر و پاک‌سازی بسیار مهم است. درصورت رعایت‌نکردن این موضوع، ممکن است مشکلات احتمالی مانند نشت آب از کولر گازی و انتشار بوی بد از کولر گازی رخ دهد

2_ انتخاب کولر گازی اینورتر

کولرهای دارای اینورتر دما را دقیقاً مطابق با نیازهای ساکنان تنظیم و آسایش گرمایی مداوم را تضمین می‌کنند. از‌آن‌جاکه انرژی آن دقیق کنترل می‌شود، کولری با فناوری اینورتر به شما کمک می‌کند تا حتی بیشتر از کولر گازی‌های معمولی در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید

برای آشنایی بیشتر سایر مقاله های سایت  که راجب اینورتر است را مطالعه بفرمایید.

 

3_ورود هوای تازه

ورود هوای تازه بخش مهمی از حفظ هوای سالم در خانه است. با بازکردن پنجره‌های خانه، می‌توانید هوای داخل خانه را تازه کنید که از رطوبت و غلظت زیاد دی‌اکسید‌کربن جلوگیری می‌کند.

برای اینکه کولر گازی نتیجه‌بخش باشد، نباید درها و پنجره‌ها را حین روشن‌بودن باز کنید؛ زیرا اگر این کار را انجام دهید، تهویه‌ی هوا مؤثر نخواهد بود. اگر هوای گرم‌تر از بیرون وارد اتاق شود، کولر دیگر نمی‌تواند به‌خوبی هوا را خنک کند.

همچنین، اگر گرما وارد محیط شود، نیاز به کم‌کردن ترموستات برای جبران آن را احساس خواهید کرد که به مصرف انرژی بیشتر و صرف پول بیشتر منجر خواهد شد. فراموش نکنید که وقتی کولر گازی دارید، هنوز‌هم می‌توانید هوای خانه را تازه کنید؛ اما این دو مرحله باید جداگانه انجام شود. اگر می‌خواهید در مصرف انرژی و هزینه صرفه‌جویی کنید، همیشه قبل از تهویه‌ی اتاق، کولر را خاموش کنید.

 

برای اینکه تمام فصول و در روز و شب در خانه لذت ببرید، مطمئن شوید نکات گفته‌شده را رعایت کرده‌اید. با نگه‌داشتن اختلاف متوسط بین دمای خانه و دمای بیرون و سرویس منظم و بستن پنجره‌ها در زمان روشن‌بودن کولر، بهترین نتیجه را خواهید گرفت و در‌نهایت آرامش و راحتی می‌توانید استراحت کنید.

 

با ما در ارتباط باشید

زاهدان نبش داننشگاه 8

05433212178

09122076010