بهترین زمان سرویس و نگهداری کولر گازی اسپلیت بهترین زمان سرویس و نگهداری کولر گازی اسپلیت

تعمیر و نگهداری به موقع بدین معنا می باشد که اقداماتی روی کولر گازی صورت گیرد که هزینه های ناشی از تعمیرات آن کاهش یابد. اگر می خواهید طول عمر دستگاه خود را بالا ببرید، لازم است مرتب آن را بررسی کنید.  این کار عملک

    یک سیستم کولر گازی که به موقع سرویس شده ، 15 الی 20 سال عمر نموده. در حالی که محیط و عوامل خارجی غیرقابل کنترل شما بر طول عمر آن ها تاثیر میگذارد. از این رو اگر در بهترین زمان برای سرویس کولر گازی اقدامات لازم انجام بشود ، طول عمر دستگاه افزایش یافته و با داشتن قطعات متحرک فراوان و خطر آسیب های جدی ، تعمیر و نگهداری معمول به شما کمک میکند تا هرگونه نقص جزئی را برطرف نمایید. اگر آنها بدون مراقبت رها شده باشند ، قطعا شما زودتر از زمان لازم باید به فکر جایگزین باشید .

اموزش تعمیرات کولر گازیa

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی چه موقعی می باشد؟

کلید بهبود عملکرد سیستم های اسپلیت، تعمیر و نگهداری به موقع می باشد. به اصطلاح می خواهید همه چیز قبل از مسابقه بزرگ تنظیم گردد. به همین دلیل بهترین زمان برای سرویس کولر گازی ” فصل بهار ” و ” فصل پاییز ” است. در اوج فصل تابستان که دمای هوا به طور مرتب از 35 درجه سانتیگراد بالا ست ، سیستم های تهویه هوا خراب میشوند. تکنسین ها در شرایط سخت تحت تعمیرات اضطراری زیر پمپ می باشند و ممکن است سرویس کولر شما برای چند روز یا حتی هفته ها به تاخیر افتد. از این رو اگر کولرهای منزل و یا محیط کارتان را به موقع و قبل از گرم شدن و یا سرد شدن هوا سرویس کنید ، قطعا به مشکلی بر نمی خورید.

 

برنامه زمانبندی سرویس کولر گازی

توصیه می شود حداقل هر سال یکبار برای سرویس اسپیلت و کولر گازی خود اقدام شود تا راندمان دستگاه بهتر و از ایجاد مشکلات احتمالی که میتواند هزینه های سنگینی به همراه داشته باشد ، جلوگیری بشود.

بنابراین سرویس سیستم سرمایشی کولر گازی بسیار مهم و ضروری است و اکثر افراد به این نکته مهم توجه نداشته و معمولا با مشکلات بزرگ تر روبه رو میشوند تجربه نشان داده سرویس کردن به موقع کولر گازی سبب افزایش طول عمر و کیفیت و ایمنی عملکرد دستگاه می گردد.

بسیاری از کولر گازی به علت استفاده مداوم در طول روز، نیاز دارند تا سالی 2 بار سرویس شوند. یعنی هر 6 ماه یکبار بهترین زمان سرویس اسپیلت می باشد مخصوصا اگر در مناطق گرم زندگی می کنید که کولر گازی به طور شبانه روزی روشن است. در نهایت بهترین زمان برای سرویس سیستم سرمایشی و گرمایشی منرلتان برای تابستان، ماه های فروردین و اردیبهشت بوده و برای زمستان، پایان شهریور ماه ایده آل می باشد.

20 نکته طلایی در تعمیر و نگهداری کولر گازی

آیا سرویس کردن اسپیلت در تابستان و زمستان توصیه می شود؟

همانطور که میدانید به دلیل زمان بندی غلط بیشتر افراد جهت سرویس اسپیلت خود و موکول کردن آن به فصل تابستان، میزان درخواست از سرویس کاران بالاتر رفته و هرچه تقاضا بیشتر شود قیمت سرویس اسپیلت نیز بالاتر می رود. از این رو توصیه می شود برای سرویس کولر گازی خود برای فصل گرما، در بهار اقدام کرده و برای فصل سرما در پاییز این کار را انجام دهید. همچنین ممکن است برای سرویس کردن کولر گازی خود در فصل تابستان چندین روز بدون سیستم سرمایشی سپری کنید تا نوبت به سرویس دستگاه شما برسد. از این رو سرویس کردن اسپیلت در اوج فصل گرما و سرما اصلا توصیه نمی شود.

 

سرویس کولر گازی شامل چیست؟

علاوه بر انتخاب بهترین زمان سرویس اسپلیت، منظم بودن فرآیند سرویس نیز از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. سرویس اسپیلت می بایست در بازه های زمانی شش ماه یک بار و حداکثر به صورت سالیانه انجام شود. با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی موجود در کشور، احتمال فرسودگی و خرابی قطعات کولر گازی، یک تهدید جدی برای کاربران این مدل از سیستم های تهویه مطبوع به شمار می آید.

از این جهت، سرویس منظم و به موقع اسپلیت، زمینه مناسب برای آسودگی خاطر و امنیت مصرف کننده را فراهم می آورد. 

 

سرویس اول فصل کولر گازی چگونه است؟

کولر ها برای انجام بهترین عملکرد نیاز به سرویس اول فصل منظم دارند  شما باید دلایل سرویس به موقع کولرهای گازی و آبی را به خوبی درک کنید. با تهویه مطبوع کانال ، هوای مطبوع از طریق کانال به هر اتاق توزیع می گردد. با گذشت زمان و استفاده از آن ، ممکن است گرد و غبار و بقایای دیگر در داخل این مجاری تهویه هوا جمع شود. اگر فیلتر کولر شما برای مدتی تمیز یا تعویض نشده باشد، به طور موثری این گرد و غبار و آوار را به دام نمی اندازد . در عوض ، ممکن است مستقیما به خانه شما سرازیر گردد.

دلیل مهم دیگر سرویس اول فصل کولر گازی اینست که هزینه های کارکرد خود را کنترل نمایید. با گرفتار شدن گرد و غبار و آوار به مرور زمان ، جریان هوا محدود میشود. با محدود شدن جریان هوا ، واحد باید اکنون بیشتر کار کند تا هوای مطبوع با همان سرعت به خانه شما جریان یابد و به نقطه تنظیم شده برسد. وقتی جریان هوا محدود شود و واحد سخت تر کار کند ، هزینه های جاری می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد و هزینه قبوض نیز افزایش یابد .

سیستم های تهویه مطبوع داکت و اسپلیت متفاوت عمل می کنند. بنابراین ، روش سرویس دهی نیز متفاوت است . داکت اسپلیت هم دارای واحد داخلی و هم خارجی است . واحد داخلی بر روی سقف و واحد کندانسور خارجی در خارج نصب می شود . واحد داخلی از طریق مجاری هوای مطبوع را در سراسر خانه شما به گردش در می آورد. این مجاری به خروجی هایی متصل هستند که اجازه می دهند هوای مطبوع به داخل اتاق های شما سرازیر شود.