مقایسه رادیاتور پنلی و پره ای مقایسه رادیاتور پنلی و پره ای

 

مقایسه رادیاتور پنلی و پره ای

مقایسه رادیاتور پنلی و آلومینیومی یکی از اصلی ترین بخش های سیستم های گرمایشی مسکونی شوفاژ یا همان رادیاتور می باشد.

هر مشتری برای خرید هر کالایی به مقایسه آن کالا با محصولات مشابهش می پردازد. در این مقاله به تفاوت های رادیاتور پره ای با رادیاتور پنلی خواهیم پرداخت. مقایسه رادیاتور پنلی و آلومینیومی یکی از اصلی ترین بخش های سیستم های گرمایشی مسکونی شوفاژ یا همان رادیاتور می باشد

 

رادیاتورها در دنیای امروزی از لحاظ جنس بدنه به دو بخش تقسیم می شوند:

  •  رادیاتور پره ای یا آلومینیومی

  •  رادیاتور پنلی یا فولادی

 

 

 

 

تفاوت رادیاتور پنلی با پره ای - فروشگاه عربی

مزایای رادیاتور آلومینیومی یا پره ای 

جنس رادیاتورهای آلومینیومی از نوع آلومینیوم خشک می باشد، به علت وزن سبک ، رادیاتور آلومینیومی به راحتی قابل نصب بر روی دیوار می باشد.  امکان تعویض و اضافه نمودن پره در صورت خراب شدن و همچنین امکان تعمیر پره وجود دارد. رادیاتور های قدیمی و اسقاطی را نیز به فروش می روند. به علت آلومینیومی بودن جنس رادیاتور ضریب هدایتی بیشتری وجود دارد.
میزان گرمادهی رادیاتور پره ای بین 100 تا 135 کیلوکالری بر ساعت می باشد. البته رادیاتورهای آلومینیمی با میزان گرمادهی 220 کیلوکالری بر ساعت نیز موجود می باشد اما بر اساس درخواست مشتری فروش رادیاتور پره ای بین 100 تا 135 بیشتر می باشد زیرا قیمت رادیاتورها به صرفه تر می باشد. 

 

رادیاتور پنلی یا رادیاتور پره ای بوتان + پره ای یا پنلی مساله این است؟

رادیاتور آلومینیومی

 

معایب رادیاتور آلمینیومی یا پره ای

به علت گران بودن آلومینیوم قیمت رادیاتور ها نیز گران می باشد. پس هزینه ی بالاتری باید پرداخت شود .در رادیاتور های پره ای احتیاج به هواگیری وجود دارد که هر چند مدت در میان باید هواگیری رادیاتور انجام شود. رادیاتور های پره ای به نسبت رادیاتور پنلی گرما دهی کمتری دارند.به نسبت رادیاتور پنلی اگر بخواهید گرمای یکسانی بگیرید سایز بزرگتری دارند. برای نصب احتیاج به نصاب حرفه ای دارند زیرا احتمال شکستن رادیاتور های پره ای بسیار بالاست و نصب آن به دلیل سر هم بندی کردن هم زمان زیادی احتیاج دارد و هم سختر می باشد . و مصرف انرژی بیشتری دارند. گاز هیدروژن تولید می کنند  که در صورت رسیدن این حباب ها به پمپ پکیج سبب خراب شدن پمپ می گردد.

 

 

مزایا و معایب  رادیاتور پنلی یا فولادی

قیمت رادیاتور فولادی یا پنلی ارزانتر می باشد  و هزینه نصب آن نیزبه علت نصب آسان، کمتر می باشد و دوام و کیفیت بالای فولاد و مقاومت زیاد آن در برابر آب و رطوبت و زنگ زدگی این فلز را منحصر به فرد کرده است. فولاد مورد استفاده در ساخت رادیاتور گریدهای مختلفی دارد و هر چه گرید بالاتری داشته باشد از کیفیت و عمر بالاتری برخوردار است. رادیاتور پنلی احتیاج به هواگیری ندارد و میزان گرما دهی آن نسبت به رادیاتور پره ای بیشتر است که باعث کاهش مصرف انرژی می گردد. کوچک بودن سایز رادیاتور پنلی باعث انتخاب این رادیاتور در خیلی از منازل می شود. فاکتور زیبایی یکی از مواردی هست که کاملا با سلیقه مصرف کننده ارتباط دارد و به همین دلیل نمی توان مقایسه ای در این مورد داشت اما با توجه به ساختار رادیاتور پنلی که به صورت یکپارچه هستند و بدون درز هستند شاید بتوان گفت با منازل مدرن امروز خانواده ها همخوانی بیشتری دارد و توجه به این نکته نیز دارای اهمیت است که از نظر بهداشتی ، تمیز کردن رادیاتور پنلی به نسبت پره ای آسان تر است. 

 

مزایا و معایب رادیاتور پنلی و پره ای+رادیاتور پره ای یا پنلی

رادیاتور پنلی


همچنین ضریب حرارتی بالاتر در رادیاتور پانلی و سازگاری فولاد رادیاتور که مانع خوردگی مس پکیج می شود. از لحاظ گرمادهی هر متر رادیاتور پانلی فولادی 2000 کیلوکالری بر ساعت گرما تولید می کند، هر متر رادیاتور پانلی معادل 16 پره 125 کیلوکالری می باشد.
هر پره دارای 8/5 سانتی متر طول می باشد پس cm136=8/5*16. بنابراین یک متر رادیاتور پنلی فولادی گرمای معادل cm 136 رادیاتور پره ای را داراست.
نکته: ضریب هدایتی سرعت گرم و یا سرد شدن می باشد ولی گرمادهی میزان حرارت انتقالی به محیط می باشد.

 

 

سازگاری رادیاتور پره ای و پنلی با پکیج دیواری

 با توجه به مصرف بالای  پکیج دیواری ، اکثر مصرف کنندگان می خواهند بدانند رادیاتور پنلی یا پره ای با پکیج کارایی بهتری را دارند؟ با توجه به اینکه جنس مبدل پکیج دیواری از مس می باشد ، مس داخل مبدل با آلومنیوم داخل رادیاتور پره ای تشکیل پدیده پیل الکترولیتی را می کند، که این موجب تولید مداوم گاز هیدروژن داخل رادیاتور ها و مدار گرمایش می کند که عملا در رادیاتور پره نیاز مداوم به هوا گیری را ایجاد می کند . البته ذکر این نکته نیز مهم است که این هوا گیری مداوم باعث پایین آوردن عمر مفید پمپ و منبع انبساط پکیج دیواری می شود. در نتیجه در صورت استفاده از پکیج دیواری انتخاب رادیاتور پنلی می تواند گزینه بهتری باشد.

 

فروشگاه نماتهویه نمایندگی رسمی پکیج و رادیاتورهای پنلی و پره ای در استان سیستان و بلوچستان

05433212178

09122076010